2021/2022 учебный год

План выхаваўчых мерапрыемстваў “Бяспечныя канікулы”

развернуть

у перыяд асенніх канікул з  31.10.2021  па 07.11.2021

 

№ п/п

Назва мерапрыемства

Удзельнікі

Месца, пачатак

Дата

 

Адказныя

1.      

Гульня па станцыях “Правілы дарожнага руху”

вучні

І-ІV класаў

дзіцячы сад,

10.00

01.11.2021

класны кіраўнік

ІV класа

Шуст Ж.В.

2.      

Ролевая гульня “Умей сказаць “НЕ!”

вучні

V- VIII класаў

дзіцячы сад,

11.00

01.11.2021

класны кіраўнік  VIІІ класа Салавей В.А.

3.      

Шахматны турнір

вучні

V- ХІ класаў

спартыўная зала,

10.00

01.11.2021

настаўнік фізічнай культуры і здароўя Бародзіч Л.В.

4.      

Гульня-падарожжа

«Па краіне Здароўя»

вучні

І-ІV класаў

дзіцячы сад,

10.00

02.11.2021

класны кіраўнік

  ІІ класа Сыцько В.П.

5.      

Школьны кіналекторый

“Адказнасць непаўналетніх перад законам”

вучні

VIII -ХІ класаў

дзіцячы сад,

11.00

02.11.2021

педагог сацыяльны Салоўская Т.С.

6.      

Спартыўныя гульні

"Залатая скакалка»

вучні

І-ХІ класаў

спартыўная зала,

11.00

02.11.2021

настаўнік фізічнай культуры і здароўя Бародзіч Л.В.

7.      

Гульня “Востраў скарбаў”

вучні

І-ІV класаў

дзіцячы сад,

11.00

03.11.2021

класны кіраўнік

  І класа

Шаблоўская А.М..

8.      

Занятак з элементам трэнінгу “Зразумей сябе”

вучні

ІV-V класаў

дзіцячы сад,

9.00

03.11.2021

 класны кіраўнік Х класа Корзун Т.М.

9.      

Спаборніцтвы па піянерболе

вучні

V-VІІІ класаў

спартыўная зала,

11.00

03.11.2021

класны кіраўнік V класа Шаляговіч Н.Ф.

10.   

Круглы стол "Аб шкодных звычках”

вучні

VIII- XIкласаў

дзіцячы сад,

9.00

04.11.2021

класны кіраўнік VІІ класа Крывалевіч В.А.

11.   

Віктарына “Падарожжа ў казку”

вучні

IV-VII класаў

дзіцячы сад,

10.00

04.11.2021

бібліятэкар

Платоненка М.В.

12.   

Турнір па шашках

вучні

І-ІХ класаў

спартыўная зала,

10.00

04.11.2021

настаўнік фізічнай культуры і здароўя Бародзіч Л.В.

13.   

Інтэлектуальная віктарына “Турнір эрудытаў”

вучні

VIII- XIкласаў

дзіцячы сад,

9.00

05.11.2021

класны кіраўнік ХІ класа Касабуцкі Д.А.

14.   

КВЗ “Я здароўе берагу, быць здаровым я хачу”

вучні

V-VІІІ класаў

дзіцячы сад,

10.00

05.11.2021

класны кіраўнік VІ класа Бародзіч Л.В.

15.   

Спартыўныя гульні

"Вясёлы мяч»

І-ІХ класаў вучні

 

спартыўная зала,

11.00

05.11.2021

настаўнік фізічнай культуры і здароўя Бародзіч Л.В.

16.   

Гульня-падарожжа “Правы дзяцей”

вучні

І-ІV класаў

дзіцячы сад,

9.00

06.11.2021

педагог сацыяльны Салоўская Т.С.

17.   

Прававая гульня “Мой погляд”

І-ІХ класаў вучні

 

дзіцячы сад,

10.00

06.11.2021

класны кіраўнік ІХ класа Гук А.Р.

18.   

Спартыўныя эстафеты “Хутчэй, вышэй, мацней”

І-ІХ класаў вучні

 

спартыўная зала,

11.00

06.11.2021

настаўнік фізічнай культуры і здароўя Бародзіч Л.В.

 

свернуть

Арганізацыйна-змястоўнае напаўненне

развернуть

 

№ п/п

Змест работы

Тэрмін выканання

Удзельнікі

Адказныя

 

Ідэалагічнае,грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне

1.

Дзень ведаў. Урачыстая лінейка.

01.09.2021

вучні І-ХІ класаў, настаўнікі, бацькі

класны кіраўнік VI класа

2.

Урок “Адзінства беларускага народа - аснова незалежнай краіны.”

01.09.2021

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

3.

Школа Актыўнага Грамадзяніна

на працягу года

вучні V-ХІ класаў

намеснік дырэктара па ВР, настаўнік гісторыі

4.

31 год з дня ўтварэння БРПА(13.09.1990)

13.09.2021

вучні І-ХІ класаў

педагог-арганізатар, актыў БРПА

5.

Дзень пажылых людзей

01.10.2021

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

6.

Акцыі “Добрае сэрца”, “Дзякуй за Перамогу”, “Кветкі Вялікай Перамогі”, “Беларусь памятае”

пастаянна

 

вучні V-ХІ класаў

педагог-арганізатар,

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

7.

Тыдзень акцябрацкай зорачкі

18.10.2021-23.10.2021

акцябраты, піянеры

педагог-арганізатар

класныя кіраўнікі

І-ІV класаў

8.

30 гадоў з дня падпісання Пагаднення аб стварэнні Садружнасці Незалежных Дзяржаў

08.12.2021

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

9.

Дзень беларускага кіно

15.12.2021

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

10.

Тыдзень патрыятычнага выхавання 

24.01.2022 29. 01.2022

вучні І-ХІ класаў

педагог-арганізатар, класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

11.

Міжнародны дзень памяці ахвяр Халакоста

26.01.2022

вучні І-ХІ класаў

намеснік дырэктара па ВР, класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

 

12.

Дзень беларускай навукі

26.01.2022

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

13.

Дзень юнага героя-антыфашыста

02.02.2022

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

14.

Дзень памяці воінаў-інтэрнацыяналістаў

09.02.2022

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

15.

Міжнародны дзень роднай мовы

16.02.2022

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

16.

Дзень абаронцаў Айчыны і Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь

23.02.2022

вучні ІІ-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

ІІ-ХІ класаў

17.

Дзень Канстытуцыі Рэспублікі Беларусь

09.03.2022

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

18.

Сусветны дзень вызвалення вязняў  канцлагераў

07.04.2022

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

19.

Дзень Дзярўнага герба Рэспублікі Беларусь і  Дзяржаўнага сцяга  Рэспублікі Беларусь

04.05.2022

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

20.

Свята 9 Мая

09.05.2022

вучні І-ХІ класаў

педагог-арганізатар,

класны кіраўнік IX класа

Выхаванне інфармацыйнай культуры

1.

Дзень бібліятэк

15.09.2021

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі     І-ХІ класаў, бібліятэкар

2.

Міжнародны дзень школьных бібліятэк

26.10.2021

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі     І-ХІ класаў, бібліятэкар

3.

Сусветны дзень радые

13.02.2022

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі     І-ХІ класаў

4.

Міжнародны дзень дзіцячай кнігі

02.04.2022

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі     І-ХІ класаў, бібліятэкар

5.

Дзень друку

05.05.2022

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі     І-ХІ класаў

 

 

 

 

 

Духоўна-маральнае выхаванне. Полікультурнае выхаванне

1.

Тыдзень прававых ведаў

09.11.2021-14.11.2021

вучні І-ХІ класаў

спецыялісты СПС

2.

Дзень бібліятэк

15.09.2021

вучні ІІ-ХІ класаў

бібліятэкар

3.

Сусветны дзень дзіцяці

18.11.2021

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

4.

Тыдзень кнігі

05.04.2022-10.04.2022

вучні І-ХІ класаў

бібліятэкар

 

5.

Міжнародны дзень міра

16.09.2021

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

6.

Сусветны дзень праў чалавека

10.12.2021

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

7.

Міжнародны дзень сям’і

12.05.2022

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

Эканамічнае, працоўнае і прафесійнае выхаванне

1.

Дзень фінансавай граматнасці

23.09.2021

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

2.

Дзень фінансавай граматнасці

25.11.2021

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

3.

Міжнародны дзень барацьбы з наркаманіяй і наркабізнесам

03.03.2022

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

4.

Тыдзень фінансавай граматнасці

09.03.2022-13.03.2022

вучні І-ХІ класаў

намеснік дырэктара па ВР

5.

Дзень фінансавай граматнасці

28.04.2022

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

6.

Тыдзень па прафарыентацыі (па асобным плане)

07.12.2021-12.12.2021,

17.05.2022-22.05.2022

вучні І-ХІ класаў

спецыялісты СППС, класныя кіраўнікі І-ХІ класаў

7.

Працоўны дэсант

на працягу года

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

 

 

 

 

 

Выхаванне культуры бяспечнай жыццядзейнасці і здаровага ладу жыцця

1.

Тыдзень бяспекі дарожнага руху (па асобным плане)

01.09.2021-04.09.2021

вучні І-ХІ класаў

намеснік дырэктара па ВР

2.

Акцыя “Стоп - Спайс”

20.09.2021-25.09.2021,

16.05.2022-21.05.2022

вучні V-ХІ класаў

намеснік дырэктара па ВР

3.

Акцыя “Тэрыторая без наркотыкаў”

11.10.2021-16.10.2021

вучні І-VІІІ класаў

намеснік дырэктара па ВР, педагог арганізатар

4.

Сусветны дзень чыстых рук

14.10.2021

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

 І-ХІ класаў

5.

Сусветны дзень некурэння

11.11.2021

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

6.

Тыдзень прафілактыкі СНІД, шкодных звычак (па асобным плане)

39.11.2021-04.12.2021

вучні І-ХІ класаў

намеснік дырэктара па ВР, педагог-арганізатар

7.

Дзень прафілактыкі грыпу

20.01.2022

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

8.

Акцыя “Сябруем з Законам”

07.02.2022-

19.02.2022

вучні І-ХІ класаў

намеснік дырэктара па ВР, педагог сацыяльны

9.

Акцыя “Скажам “не” алкагалізму”

14.03.2022-

19.03.2022

вучні І-ХІ

класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ

10.

Тыдзень спорту і здароўя

23.05.2021-28.05.2021

вучні І-ХІ класаў

настаўнік фізічнай культуры і здароўя, класныя кіраўнікі

І-ІV класаў

11.

Сусветны дзень без тытуню

26.05.2022

класаў вучні І-ХІ

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

Прававое выхаванне

1.

Сусветны дзень праў чалавека

10.12.2021

класаў вучні І-ХІ

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў, педагог сацыяльны

2.

Дзень Арганізацыі А’яднаных нацый

20.10.2021

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ

3.

30 гадоў з дня падпісання Пагаднення аб стварэнні Садружнасці Незалежных дзяржаў

08.12.2021

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ

4.

Акцыя “Сябруем з Законам”

07.02.2022-

19.02.2022

вучні І-ХІ класаў

намеснік дырэктара па ВР, педагог сацыяльны

Экалагічнае выхаванне

1.

Акцыя “Ачысцім планету ад смецця”

пастаянна

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

2.

Дзень утварэння арганізацыі ААН па ахове навакольнага асяроддзя(ЮНЕП)

23.12.2021

вучні І-ХІ класаў

намеснік дырэктара па ВР

3.

Сусветны дзень запаведнікаў і нацыянальных паркаў

13.01.2022

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

4.

Акцыя “Дапамажы птушкам”

на працягу года

вучні І-ХІ класаў

педагог-арганізатар

 класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

5.

Дзень чарнобыльскай трагедыі

20.04.2022

 

вучні І-ХІ класаў

намеснік дырэктара па ВР, педагог-арганізатар

6.

Акцыя “Чыстая Случчына”

верасень 2021,

май 2022

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

7.

Міжнародны дзень біялагічнай разнастайнасці

19.05.2022

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

Узаемадзеянне ўстановы адукацыі з сям'ей

1.

Рэйд “Сям’я”

на працягу года

сем’і вучняў

І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў, педагог сацыяльны

2.

Тыдзень маці (па асобным плане)

11.10.2021-16.10.2021

вучні І-ХІ класаў

намеснік дырэктара па ВР

3.

Акцыя “Цуды на Каляды”

да 23.12.2021

актывы БРСМ, БРПА

педагог-арганізатар

класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

4.

Тыдзень гендарнага выхавання

12.04.2022-17.04.2022

вучні І-ХІ класаў

педагог сацыяльны, класныя кіраўнікі

І-ХІ класаў

5.

Выстава творчых работ вучняў

13.12.2021-18.12.2021

16.05.2022-21.05.2022

выхаванцы

педагогі дадатковай адукацыі

Эстэтычнае выхаванне

1.

Работа аб’яднанняў па інтарэсах

 

на працягу года

вучні І-ХІ класаў

кіраўнікі аб’яднанняў па інтарэсах

2.

Свята да Дня настаўніка

01.10.2021

вучні V-ХІ класаў

класны кіраўнік V класаў

3.

Восеньскі баль

29.10.2021

вучні V-ХІ класаў

класны кіраўнік

Х класа

4.

Навагоднія ранішнікі

28.12.2021-29.12.2021

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі, ІV, VІІІ, VІI класаў

5.

Вечар сустрэчы з выпускнікамі

05.02.2022

вучні V-ХІ класаў

класныя кіраўнікі

X, ХІ класа, педагог-арганізатар, намеснік дырэктара па ВР

6.

Дзень Святога Валянціна

14.02.2022

вучні V-ХІ класаў

педагог-арганізатар

класныя кіраўнікі

V -ХІ класаў

7.

Дзень абаронцаў Айчыны

23.02.2022

вучні І-ІV класаў

класны кіраўнік

ІІ-ХІ класаў

8.

Свята 8 Сакавіка

04.03.2022

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі ІІ, V, VІ класаў, педагог-арганізатар

9.

Сусветны дзень паэзіі

16.03.2022

вучні І-ХІ класаў

класныя кіраўнікі  І-ХІ класаў

10.

Свята апошняга званка

31.05.2022

вучні І-ХІ класаў

педагог-арганізатар

класныя кіраўнікі X, ІX класаў

11.

Выпускны баль

10.06.2022

вучні ХІ класаў

педагог-арганізатар, намеснік дырэктара па ВР, класны кіраўнік ХІ класа

свернуть

Расклад урокаў на І ступені агульнай сярэдняй адукацыі

развернуть

РАСКЛАД УРОКАЎ

І класа інтэграванага навучання і выхавання

на IІ паўгоддзе 2021/2022 навучальнага года

 

Панядзелак

  1. Навучанне грамаце (пісьмо)
  2. Матэматыка
  3. Фізічная культура і здароўе
  4. Выяўленчае мастацтва

Аўторак

  1. Навучанне грамаце (чытанне)
  2. Навучанне грамаце (пісьмо)
  3. Матэматыка
  4. Музыка

Серада

  1. Руская мова
  2. Матэматыка
  3. Чалавек і свет
  4. Час здароўя і спорту

Чацвер

  1. Навучанне грамаце (чытанне)
  2. Навучанне грамаце (пісьмо)
  3. Фізічная культура і здароўе
  4. Выяўленчае мастацтва

Пятніца

  1. Навучанне грамаце (чытанне)
  2. Матэматыка
  3. Працоўнае навучанне

 


РАСКЛАД УРОКАЎ ІІ класа

на IІ паўгоддзе 2021/2022 навучальнага года

 

Панядзелак

  1. Беларуская літаратура (літаратурнае чытанне )
  2. Беларуская мова
  3. Матэматыка
  4. Музыка

Аўторак

  1. Руская літаратура (літаратурнае чытанне)
  2. Руская мова
  3. Матэматыка
  4. Фізічная культура і здароўе
  5. Выяўленчае мастацтва

Серада

  1. Беларуская літаратура (літаратурнае чытанне)
  2. Беларуская мова
  3. Матэматыка
  4. Працоўнае навучанне

Чацвер

  1. Руская мова
  2. Матэматыка
  3. Час здароўя і спорту
  4. Чалавек і свет

Пятніца

  1. Руская літаратура (літаратурнае чытанне)
  2. Руская мова
  3. Фізічная культура і здароўе
  4. Асновы бяспекі жыццядзейнасці


РАСКЛАД УРОКАЎ ІІІ класа

на IІ паўгоддзе 2021/2022 навучальнага года 

Панядзелак

  1. Руская літаратура (літаратурнае чытанне)
  2. Руская мова
  3. Матэматыка
  4. Фізічная кульура і здароўе
  5. Музыка

Аўторак

  1. Беларуская мова
  2. Нямецкая мова
  3. Беларуская літаратура (літаратурнае чытанне)
  4. Нямецкая мова
  5. Выяўленчае мастацтва

Серада

  1. Руская літаратура (літаратурнае чытанне)
  2. Руская мова
  3. Матэматыка
  4. Час здароўя і спорту
  5. Чалавек і свет

Чацвер

  1. Руская мова
  2. Нямецкая мова
  3. Матэматыка
  4. Фізічная культура і здароўе
  5. Працоўнае навучанне

Пятніца

  1. Беларуская літаратура (літаратурнае чытанне)
  2. Беларуская мова
  3. Матэматыка
  4. Асновы бяспекі жыццядзейнасці


РАСКЛАД УРОКАЎ
 ІV класа

на IІ паўгоддзе 2021/2022 навучальнага года

Панядзелак

  1. Руская літаратура (літаратурнае чытанне)
  2. Руская мова
  3. Матэматыка
  4. Фізічная кульура і здароўе
  5. Музыка

Аўторак

  1. Нямецкая мова
  2. Беларуская літаратура (літаратурнае чытанне)
  3. Нямецкая мова
  4. Беларуская мова
  5. Выяўленчае мастацтва

Серада

  1. Руская літаратура (літаратурнае чытанне)
  2. Руская мова
  3. Матэматыка
  4. Час здароўя і спорту
  5. Чалавек і свет

Чацвер

  1. Нямецкая мова
  2. Матэматыка
  3. Руская мова
  4. Фізічная культура і здароўе
  5. Працоўнае навучанне

Пятніца

  1. Беларуская літаратура (літаратурнае чытанне)
  2. Беларуская мова
  3. Матэматыка
  4. Асновы бяспекі жыццядзейнасці
свернуть

Расклад заняткаў 5-11 класы

развернуть

                 Расклад урокаў у VI класе інтэграванага навучання і выхавання

Панядзелак

1. Нямецкая мова/ Беларуская мова

2. Фізічная культура і здароўе / Фізічная культура і здароўе

3. Матэматыка / Матэматыка

4. Беларуская мова / Беларуская мова

5. Беларуская літаратура / Беларуская літаратура

6. Геаграфія / Геаграфія

Аўторак

1. Сустветная гісторыя / Сустветная гісторыя

2. Матэматыка / Матэматыка

3. Працоўнае навучанне / Працоўнае навучанне

4. Працоўнае навучанне / Працоўнае навучанне

5. Руская мова / Руская мова

6. Руская літаратура / Руская літаратура

Серада

Інфармацыйная гадзіна

1. Мастацтва / Мастацтва

2. Матэматыка / Матэматыка

3. Беларуская мова / Беларуская мова

4. Нямецкая мова / Беларуская мова

5. Беларуская літаратура / Беларуская літаратура

6. Сустветная гісторыя / Сустветная гісторыя

Чацвер

1. Матэматыка / Матэматыка

2. Інфарматыка

3. Фізічная культура і здароўе / Фізічная культура і здароўе

4. Біялогія / Біялогія

5. Нямецкая мова

6. Руская літаратура / Руская літаратура

Пятніца

1. Час здароўя і спорту / Час здароўя і спорту

2. Матэматыка / Матэматыка

3. Беларуская мова / Беларуская мова

4. Руская літаратура / Беларуская літаратура

5. Руская мова / Руская мова

 

 

Расклад урокаў у VII класе інтэграванага навучання і выхавання

Панядзелак

1. Матэматыка/ Матэматыка

2. Беларуская мова/ Беларуская мова

3. Руская літаратура/ Руская літаратура

4. Руская мова / Руская мова

5. Фізічная культура і здароўе/ Фізічная культура і здароўе

6. Нямецкая мова/ Нямецкая мова

Аўторак

1. Біялогія / Біялогія

2. Фізічная культура і здароўе / Фізічная культура і здароўе

3. Беларуская мова/ Беларуская мова

4. Хімія / Хімія

5. Матэматыка / Матэматыка

6. Сусветная гісторыя / Сусветная гісторыя

Серада

Інфармацыйная гадзіна

1. Нямецкая мова / Нямецкая мова

2. Біялогія / Біялогія

3. Сусветная гісторыя/ Сусветная гісторыя

4. Фізіка / Фізіка

5. Матэматыка / Матэматыка

6. Геаграфія / Геаграфія

Чацвер

1. Час здароўя і спорту / Час здароўя і спорту

2. Руская літаратура / Руская літаратура

3. Матэматыка / Матэматыка

4. Беларуская мова / Беларуская мова

5. Мастацтва / Мастацтва

6. Інфарматыка (I падгр.) / Інфарматыка (I падгр.)

7. Інфарматыка (II падгр.) / Інфарматыка (II падгр.)

Пятніца

1. Працоўнае навучанне / Працоўнае навучанне

2. Руская мова / Руская мова

3. Матэматыка / Матэматыка

4. Фізіка / Фізіка

5. Працоўнае навучанне / Працоўнае навучанне

6. Нямецкая мова / Нямецкая мова

 

 

Расклад урокаў V, VIII, IX класаў

 

V клас

VIII клас

IX клас

Панядзелак

1. Руская мова

2. Матэматыка

3. Фізічная культура і здароўе

4. Нямецкая мова

5. Руская літаратура

1. Геаграфія

2. Фізіка

3. Нямецкая мова

4. Матэматыка

5. Мастацтва

6. Руская мова

 

1. Нямецкая мова

2. Працоўнае навучанне

3. Фізіка

4. Геаграфія

5. Матэматыка

6. Фізічная культура і здароўе

Аўторак

1. Беларуская мова

2.Беларуская літаратура

3. Чалавек і свет

4.Матэматыка

5. Сусветная гісторыя

6. Працоўнае навучанне

 

1. Матэматыка

2. Сусветная гісторыя

3. Фізіка

4. Руская мова

5. Фізічная культура і здароўе

6. Матэматыка

7. Руская літаратура

1. Руская літаратура

2. Фізіка

3. Фізічная культура і здароўе

4. Фізіка

5. Біялогія

6. Беларуская мова

 

Серада

Інфармацыйная гадзіна

1. Руская мова

2. Мастацтва

3.Асновы бяспекі   жыццядзейнасці

4. Матэматыка

5. Нямецкая мова

6.Фізічная культура і здароўе

Інфармацыйная гадзіна

1. Геаграфія

2. Беларуская мова

3. Беларуская літаратура

4. Хімія

5. Сусветная гісторыя

6. Матэматыка

7. Нямецкая мова

Інфармацыйная гадзіна

1. Матэматыка

2.  Руская літаратура

3. Руская мова

4. Нямецкая мова

5. Беларуская мова

6. Беларуская літаратура

7. Геаграфія

Чацвер

1. Руская мова

2. Беларуская мова

3.Беларуская літаратура

4. Матэматыка

5. Руская літаратура

 

 

1. Хімія

2. Матэматыка

3. Інфарматыка

4. Час здароўя і спорту

5. Матэматыка

6. Працоўнае навучанне

7. Біялогія

 

1. Сусветная гісторыя

2. Хімія

3. Грамадазнаўства

4. Інфарматыка

5. Час здароўя і спорту

6. Матэматыка

 

Пятніца

1. Матэматыка

2. Час здароўя і спорту

3. Беларуская мова

4. Нямецкая мова

5. Сусветная гісторыя

1. Нямецкая мова

2. Беларуская мова

3. Біялогія

4. Матэматыка

5. Беларуская літаратура

6. Фізічная культура і здароўе

1. Руская мова

2. Хімія

3. Нямецкая мова

4. Сусветная гісторыя

5. Матэматыка

6. Беларуская мова

 

 

                                                             

 

 

                                                   Расклад урокаў XXI класаў

 

X клас

XI клас

Панядзелак

1. Біялогія

2. Нямецкая мова

3. Хімія

4. Фізіка

5. Працоўнае навучанне

6. Працоўнае навучанне

7. Матэматыка

1. Працоўнае навучанне

2. Працоўнае навучанне

3. Нямецкая мова

4. Фізічная культура і здароўе

5. Фізіка

6. Матэматыка

 

Аўторак

1. Дапрызыўная падрыхтоўка і медыцынская падрыхтоўка

2. Чарчэнне

3. Сусветная гісторыя

Беларуская мова

4. Беларуская мова

5.Беларуская літаратура

6. Фізіка

7. Хімія

1. Астраномія

2. Біялогія

3. Матэматыка

4. Геаграфія

5. Фізіка

6. Дапрызыўная падрыхтоўка і медыцынская падрыхтоўка

7. Фізічная культура і здароўе

Серада

Інфармацыйная гадзіна

1. Час здароўя і спорту

2. Геаграфія

3. Матэматыка

4. Руская літаратура

5. Біялогія

6. Нямецкая мова

7. Грамадазнаўства

Інфармацыйная гадзіна

1. Сусветная гісторыя

2. Нямецкая мова

3. Хімія

4. Грамадазнаўства

5. Руская мова

6. Руская літаратура

7. Матэматыка

Чацвер

1. Інфарматыка

2. Працоўнае навучанне

3. Працоўнае навучанне

4. Руская мова

5. Беларуская літаратура

6. Фізічная культура і здароўе

7. Матэматыка

1. Працоўнае навучанне

2. Сусветная гісторыя

3. Біялогія

4. Працоўнае навучанне

5. Інфарматыка

6. Беларуская мова

7. Бераруская літаратура

Пятніца

1. Сусветная гісторыя

2. Працоўнае навучанне

3. Працоўнае навучанне

4. Фізічная культура і здароўе

5. Нямецкая мова

6. Матэматыка

 

1. Хімія

2. Нямецкая мова

3. Працоўнае навучанне

4. Працоўнае навучанне

5. Час здароўя і спорту

6. Руская мова

7. Матэматыка

 

свернуть

Расклад гадзін грамадска карыснай працы

развернуть

 

         Клас

     Настаўнік

Дата

правядзення

Час правядзення

           V

Мацюшэнка Т.С.

Пятніца

13.40-14.25

          VI

Бародзіч Л.В.

Панядзелак

14.35-15.20

          VII

Крывалевіч Н.В.

Пятніца

15.30-16.15

         VIII

Мацюшэнка Т.С.

Панядзелак

14.35-15.20

 

          IX

Маголін С.Л.

Аўторак

14.35-15.20

          X

Корзун Т.М.

Серада

15.55-16.40

         XI

Касабуцкі Д.А.

Панядзелак

 

14.55-15.25

15.35- 16.20

 

свернуть

Расклад класных гадзін

развернуть

 

Клас

     Настаўнік

Тэрмін

правядзення

Час правядзення

I

Шаблоўская А.М.

пятніца

11.25-12.00

II

Сыцько В.П.

пятніца

12.35-13.20

III

Савельева А.С.  пятніца 12.35-13.20

    IV    

 Шуст Ж.В. пятніца 12.35-13.20

           V

Шаляговіч Н.Ф.

Чацвер

7.50-8.35

          VI

Бародзіч Л.В.

Чацвер

14.25-15.10

          VII

Крывалевіч Н.В.

Пятніца

14.25-15.10

         VIII

Салавей В.А.

Пятніца

14.25-15.10

 

          IX

Гук А.Р.

Пятніца

14.25-15.10

          X

Корзун Т.М.

Пятніца

14.25-15.10

         XI

Касабуцкі Д.А.

Чацвер

15.20- 16.05

 

 

свернуть

Расклад факультатыўных заняткаў на І ступені агульнай сярэдняй адукацыі на 2021/2022 навучальны год

развернуть

Расклад факультатыўных заняткаў

на І ступені агульнай сярэдняй адукацыі

на 2021/2022 навучальны год

 

                 І клас                 інтэграванага навучання і выхавння ІІ клас ІІІ клас
Панядзелак "Рашэнне тэкставых задач" "Вытокі роднай мовы"

"Вытокі роднай мовы"

  12.20-12.55 12.45-13.30 13.40-14.25
       
Аўторак "Вытокі роднай мовы”    
  12.20-12.55    
       
Серада   "Кніга запрашае ў падарожжа”  
    13.05-13.50  
       
Чацвер   "Рашэнне тэкставых задач"  
    12.45-13.30  
       
Пятніца     "Рашэнне тэкставых задач"
      13.40-14.25
       
  настаўнік                        Шаблоўская А.М. настаўнік                      Сыцько В.П. настаўнік               Савельева А.С.

 

свернуть

Расклад факультатыўных заняткаў на  2021/2022 навучальны год

развернуть

 

 

  Панядзелак Аўторак Серада Чацвер
V клас Грані слова: ад гука да сказа   Практыкум па чытанні  
  13.40-14.25   15.00-15.45  
 

настаўнік                    Салавей В.А.

  настаўнік Крывалевіч Н.В.  
         
VI клас   Асновы духоўна-маральнай культуры і патрыятызму Погружаемся в интересный мир образования и правописания слов  
    14.35-15.20 15.00-15.45  
   

настаўнік  Касабуцкі Д.А.

настаўнік    Шаляговіч Н.Ф.  
         
VІI клас       Слова ў тэксце
        15.30-16.15
        настаўнік                Салавей В.А.
         
VIII клас   От значения к написанию    
    15.30-16.15    
    настаўнік    Шаляговіч Н.Ф.    
         
IX клас Працягваем адкрываць тайны рэчыва   Практыкум па маўленні Секреты синтаксиса и пунктуации
  14.35-15.20   15.55-16.40 14.35-15.20
  настаўнік                      Гук А.Р.   настаўнік Крывалевіч Н.В. настаўнік    Шаляговіч Н.Ф.
         
X клас Выбар прафесіі      
  15.30-16.15      
  настаўнік                    Корзун Т.М.      
         
XI клас     Падагульняльны факультатыўны курс па беларускай мове  
      15.55-16.40  
      настаўнік                Салавей В.А.  

 

 

 

 

 

свернуть

Аб'яднанні па інтарэсах

развернуть

 

 

№ п/п

Назва

Час правядзення

Колькасць гадзін

Педагог дадатковай адукацыі

1.

“Батлейка”

чацвер

12.20-12.55 

1

Шаблоўская А.М.

2.

“Цудадзейная папера”

аўторак

13.40-14.25,

серада

13.50-14.35

2

Савельева А.С.

3.

“Вясёлы нямецкі”

аўторак

7.50-8.35,

чацвер

7.50-8.35

2

Крывалевіч Н.В.

4.

“Юны матэматык”

аўторак

7.55-8.40,

серада

15.40-16.25

2

Маслоўская Л.М.

6.

“Інтэлектуальныя гульні”

аўторак

7.45-8.30

1

Касабуцкі Д.А.

7.

“Спартыўныя гульні”

Субота

11.30-12.15,

12.25-13.10

2

Бародзіч Л.В.

 

свернуть

Календарь четвертей и каникул

развернуть

Расписание каникул 2021-2022 учебного года

На протяжении учебного года устанавливаются каникулы:

  • осенние – 8 дней с 31 октября по 7 ноября 2021 г. включительно;
  • зимние – 16 дней с 25 декабря 2021 г. по 9 января 2022 г. включительно;
  • весенние – 8 дней с 27 марта 2022 г. по 4 апреля 2022 г. включительно;
  • летние – 92 дня с 1 июня 2022 г. по 31 августа 2022 г.;
    для обучающихся, завершивших обучение на II ступени общего среднего образования, –
    82 дня с 11 июня 2022 г. по 31 августа 2022 г. включительно.

Для обучающихся I – II классов (ІІІ классов – для обучающихся с ОПФР с пятилетним сроком обучения на I ступени общего среднего образования) в ІІІ четверти проводятся дополнительные зимние каникулы с 14 по 20 февраля 2022 г. продолжительностью 7 дней.

свернуть
Ещё в этом разделе